oktober 19, 2017     |
Resultater Karusell etter 6 runder
Karusell 6 Ofoten & Sør Troms JFL 26 mai 2012

12JF1605    Arrangør: Ofoten & Sør Troms JFL

 Totalliste alle klasser:

 Klassevise resultater:

 

Karusell 3 12JF1603 Harstad JFF

3. karusellstevne var arr. av Harstad JFF, sted Heggenkollen.

Stevnet hadde 29 deltakere.

Klikk her for Harstad JFF sin reportarsje.

 

Karusell 2 - Søn. 25 mars 2012

Det andre karusellstevnet hadde 21 deltakere, stevnevinner ble Magne Skogås.

Det var fint vær og gode skyteforhold, arrangøren hadde laget et kompakt stevne. Forsjellen fra årets første stevne var at denne gangen ble det to stående hold, andre dyrefigurer og skyteavstander.

(Stevnevinner Magne Skogås)

(Vi ser lag nr.3 til venstre skyter Villsvin, lag 2 til høyre skyter Grevling og ca 20 m lengere til høyre sitter lag 1 og skyter Hare , figuren helt til høyre på bildet., Feltarenaen er Kors sletta på eiendommen Fedreheim i Evenesmark.)


(Vi ser hold 3 og 4)

Se klassevise resultater her.

1 Magne Skogås Ofoten og Sør-Troms JFL (B) 141
2 Ove Søfting Ramsund OJFF (B) 140
3 Rolf Hansen Narvik OJFF (JB) 140
4 Herleif Martinsen Skånland skyterlag (GJ) 138
5 Bjørn Vik Ramsund OJFF (JB) 135
6 Sigmund Olsen Ofoten og Sør-Troms JFL (E1) 135
7 Tor Berg Ofoten og Sør-Troms JFL (JB) 129
8 Roy Rasmussen Ofoten og Sør-Troms JFL (B) 128
9 Karl Annar Markussen Ofoten og Sør-Troms JFL (B) 128
10 Harald Seiness Ofoten og Sør-Troms JFL (E2) 127
11 Øvind Larsen Kvæfjord JFF (GJ) 126
12 Jan Håvar Nymo Ofoten og Sør-Troms JFL (JB) 126
13 Adrian Elde Kvæfjord JFF (JC) 124
14 Stian Dybvik Harstad JFF (JC) 116
15 Stein Eirik Eilertsen Ofoten og Sør-Troms JFL (JC) 113
16 Håkon Eriksen Trondenes skytterlag (GJ) 106
17 Odd Børre Eidnes Ofoten og Sør-Troms JFL (JC) 105
18 Andreas Evjenth Rana JFF (JC) 100
19 Rune Elvevoll Skånland og Astafjord JFF (JC) 98
20 Tom Elvevoll Skånland og Astafjord JFF (JC) 83
21 Inger Randi Knutsen Narvik OJFF (F)

82 

Karusell 1 O&ST-JFL 4-3-2012

Gunnar Noer vant sesongstarten i jaktfelt 2012

Han presterte å treffe med alle sine skudd i innertreffsonen og sluttet da på (30/30) og 150p.
Vi Gratulerer.

Men det ble også skutt godt av flere skyttere. Bjørn Vik fra Ramsund &OJFF endte på (30/29)  148p og ble nr 2, og tredjeplassen gikk til Bardu JFF skytteren Werner Staurseth han endte på (29/28)  143p.  deretter fulgte på delt 4 plass 3 skyttere som alle endte på (30/26) 142P. Håkon Strand og Magne Skogås fra arr. klubben og Hans Mikalsen fra Narvik JFF.


(Vi ser Håkon Strand nærmest camera)

Jaktfelt- Total.rtf

/Portals/652/2012/12JF1601/Jaktfelt-Resultatliste_klassevis.rtf

Velkommen tilbake til Evenes og ny Jaktfelt dyst søndag 25 mars 2012.

 

Skogen Open 2011 27/28-August

        Nils Olsen fra arrangørklubben vant Skogen Open 2011

(Vi ser Nils på Hurtigskyingen, i bakgrunen resten av Jaktlaget BJL, delvis skjult Kjell Nylund, Frode Nylund og Jaktleder Sigmund Olsen.)

(Nils og Sigmund konstaterer at Hjorten er truffet i sentrum, og det på stående lang arm, hurtigsyting.)



(Felt "General" K.  Kjell Nylund viser stolt frem sin M98, legg merke til Zeiss kikkerten og Europris hørselværnet)

 

 Klikk her for resultatsta.

 

 

 

 

FM-Jaktfelt Gratangen søndag 22 mai 2011

Håkon Strand, ble fylkesmester nr 2 ble Viktor Berg Jensen og nr 3 ble Roy Rasmussen.
Skytterne fra Ofoten & Sør Troms JFL var bare mye bedre enn alle andre, laget tok de 6 første plassene i stevnet.

 

Ofoten & Sør Troms JFL vant lagskytingen, Laget tok første andre og tredjeplassen i lagskytingen. med andre ord  Vi vant alt som var og vinne.

 

Se resultater ved å klikke her

 

 

Resultater fra 11JF1601 i Evenes

Det deltok 44 skyttere i stevnet.


Stevne vinner ble D2 skytteren Viktor Berg Jenssen fra

 

arrangørklubben.

 


Været var noe variabelt, regnet uteble, men vinden satte skytterne på prøve. Det regnet mye på lørdag og det så mørkt ut med tanke på deltakelsen.  10 skytterre avla ny skyteprøve.  Og vi hadde dektakere fra Tromsø i nord og Hamarøy i sør.

I parantes vises poengene oppnådd på skillefiguren som var Villsvin, disse kommer bare til annvendelse dersom det ikke er mulig å skille ihht NJFFs rangeringsregler.

Resultater fra stevne 11JF1601 Grovfelt. 
stevnekoden forklares ved at årstallet (11) er de første tallet deretter stevnekoden for Jaktfelt (JF)  etterfulgt av (16) som anngir NJFF i Troms fylke og til sist (01) som er stevnenummret for dette året.  Ved å benytte følgende kode på www.Jaktskyting.no  kan dere navigere der frem til alle stevner i Troms, skriv da inn eks 10JF16 da får dere frem alle JF stevner i Troms i 2010.

1

Viktor Berg Jensen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(D2)

144(42)

2

Rolf Hansen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JA)

142(31)

3

Jarle Warberg

Ofoten og Sør-Troms JSL

(B)

141(38)

4

Roy Rasmussen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JB)

137(30)

5

Håkon Strand

Ofoten og Sør-Troms JSL

(B)

136(50)

6

Trond Haug

Ramsund OJFF

(JC)

136(32)

7

Magne Skogås

Ofoten og Sør-Troms JSL

(B)

136(40)

8

Hans Mikalsen

Narvik OJFF

(E2)

136(34)

9

Svein Edgar Pedersen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(B)

135(34)

10

Jostein Solevåg

Hamarøy JFF

(E2)

134(42)

11

Trond Ingebrigtsen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JC)

133(33)

12

Malin O.Strand

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JB)

132(41)

13

Tor Berg

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JB)

131(30)

14

Karl Annar Markussen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(B)

131(33)

15

Sigmund Olsen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(E1)

130(38)

16

Viggo Berg

Ofoten og Sør-Troms JSL

(E2)

129(49)

17

Gard Berg Jensen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(D1)

128(42)

18

Roald Søfting

Ramsund OJFF

(JC)

128(31)

19

Tommy Pettersen

Harstad JFF

(JC)

126(39)

20

Bjørn Andor Hanssen

Gratangen Jeger og Fiskerf.

(JC)

126(26)

21

Skjalg Kleiven

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JC)

125(29)

22

Arnt Marius Eriksen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JC)

124(27)

23

Adrian Elde

Kvæfjord JFF

(JC)

124(31)

24

Trond Rasmussen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JC)

123(34)

25

Harald Seiness

Ofoten og Sør-Troms JSL

(E1)

123(32)

26

Inger Randi Knutsen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(F)

123(25)

27

Steve Rokstad

Tromsø JFF

(JB)

122(32)

28

Knut Magne Eriksen

NJFF

(GJ)

120(34)

29

Ove Søfting

Ramsund OJFF

(B)

114(16)

30

Stian Dybvik

Harstad JFF

(JC)

112(40)

31

Jan Helge Storvik

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JC)

108(15)

32

Jørn Henriksen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JC)

105(32)

33

Dag Magne Hellemo

NJFF

(GJ)

98(35)

34

Frank Rosenhaug

Ofoten og Sør-Troms JSL

(JC)

97(19)

35

Lena Knutsen

Gratangen Jeger og Fiskerf.

(F)

95(20)

36

Even Fjellaksel

Evenes skytterlag

(GJ)

90(30)

37

Stephan Winsjansen

Kvæfjord JFF

(JC)

85(16)

38

Bente Brattfjord

Harstad JFF

(F)

55(0)


Resultater fra Finfelt

 

1

Viktor Berg Jensen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(D2)

127(15)

2

Magne Skogås

Ofoten og Sør-Troms JSL

(B)

126(22)

3

Viggo Berg

Ofoten og Sør-Troms JSL

(E2)

116(15)

4

Karl Annar Markussen

Ofoten og Sør-Troms JSL

(B)

104(0)

5

Tommy Tollefsen

Gratangen Jeger og Fiskerf.

(JC)

80(14)

6

Dag Magne Hellemo

NJFF

(GJ)

8(0)


Her må det bemerkes at Dag Magne Hellemo gjennomførte finfelten med hondvåpen og ikke rifle. På finfelten var Reven skillefigur.

 

 Resultater klassevis Grovfelt 11JF1601

 
Skytekort Grovfelt 11JF1601


Resultater klassevis Finfelt

 

Skytekort Finfelt

 

Stevneoppgjør

 

Betalingsliste

 

Statistikk

 

(SNO sin manni sørfylket, Bjørn Andor Hanssen deltok i sitt første jaktfeltstevne og ble bitt av basillen, for som han selv sier: "vi trenger så vist mere skytetrening og dette er den mest realistiske treningsform som finnes for oss jegere, dette kan jeg anbefgale for apsolutt alle som jakter med rifle, meget realistiske skyteavstander" avslutter en engasjert Bjørn Andor. Skytteren som representerer Gratangen JFF skjøt så godt at det holdt til premie.)

(Ett lag på Grovfelten)

(Ett lag på finfelten)

(Kjøkkensjef  Tor Berg)

(Noen deltakere ved kaffebordet)

 (Vi ser Svein Edgar i sekretæriatet, bakersat på bildet.)

 

Så vil vi takke for oppmøtet og ønske alle skytterre velkommen tilbake

 

ved neste anledning.

 

Jaktskytterutvalget. Tor Berg, Magne Skogås, Roy Rasmussen.

 

NNM JF 10JF1635

Finale i NNM Jaktfelt 2010

 

1

Arnulf Losvar

Talvik Jeger- og Fiskerforeni

(B)

190         Gylt plakett

2

Roy Arthur Olsen

Kautokeino Sportskytterklubb

(A)

188  eo   Sølv plakett

3

Jarle Warberg

Ofoten & Sør Troms JSL

(B)

188  eo   Bronse plalett

4

Arne Malin

Kautokeino Sportskytterklubb

(A)

175

5

Viggo Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

(E2)

175

6

Edmund Engan

Susendal Jaktskytterklubb

(E2)

175

7

Roy Rasmussen

Ofoten & Sør Troms JSL

(JA)

169

8

Trond Haug

Ramsund OJFF

(JC)

167

9

Are Jenssen

Kvalsund JFF

(B)

159

10

Karl Annar Markussen

Ofoten & Sør Troms JSL

(JA)

152

11

Bjørn Vik

Bodø JFF

(JA)

135

12

Sigmund Olsen

Ofoten & Sør Troms JSL

(E1)

126

 

Klassevise resultater

 

Klasse A 30 Skudd

1

Roy Arthur Olsen

Kautokeino Sportskytterklubb

25 25 25 25 23 23

146

Gjenstand

2

Arne Malin

Kautokeino Sportskytterklubb

25 25 25 25 15 21

136

 

 

Klasse B 30 Skudd

1

Arnulf Losvar

Talvik Jeger- og Fiskerforeni

25 25 25 25 21 25

146

Gjenstand

2

Jarle Warberg

Ofoten & Sør Troms JSL

25 25 23 23 23 23

142

Gjenstand

3

Are Jenssen

Kvalsund JFF

23 23 21 23 20 18

128

Gjenstand

4

Gunnar Noer

Tromsø JFF

25 25 0 25 19 25

119

 

5

Petter Paulsen

Ofoten & Sør Troms JSL

21 25 25 23 8 16

118

 

6

Magne Skogås

Ofoten & Sør Troms JSL

19 5 23 25 16 20

108

 

7

Ove Søfting

Ofoten & Sør Troms JSL

16 23 19 23 3 18

102

 

8

Paul Volden

Direktemedlemmer Troms

21 5 25 23 11 16

101

 

 

Klasse JA 30 Skudd

1

Bjørn Vik

Bodø JFF

25 20 21 25 19 25

135

Gjenstand

2

Roy Rasmussen

Ofoten & Sør Troms JSL

23 23 23 21 17 20

127

Gjenstand

3

Karl Annar Markussen

Ofoten & Sør Troms JSL

25 23 21 21 14 21

125

Gjenstand

4

Håkon Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

23 21 25 19 8 19

115

 

5

Rolf Hansen

Ofoten & Sør Troms JSL

25 15 23 17 8 23

111

 

6

Steve Rokstad

Tromsø JFF

23 10 23 25 9 11

101

 

7

Sverre Kvalø

Lødingen JFF

12 13 23 19 16 13

96

 

 

Klasse JB 30 Skudd

1

Tor Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

23 25 18 21 18 16

121

Gjenstand

2

Nils Aslak Triumf

Kautokeino Sportskytterklubb

19 18 25 23 16 19

120

Gjenstand

3

Hans Isak Olsen

Kautokeino Sportskytterklubb

18 21 16 23 20 19

117

 

4

Odd Reidar Kvålshagen

Talvik Jeger- og Fiskerforeni

18 25 21 23 12 9

108

 

 

Klasse JC 30 Skudd

1

Trond Haug

Ramsund OJFF

25 25 21 25 20 21

137

Gjenstand

2

Tommy Pettersen

Harstad JFF

25 16 25 25 13 21

125

Gjenstand

3

Trond Ingebrigtsen

Ofoten & Sør Troms JSL

25 23 21 18 16 14

117

Gjenstand

4

Roald Søfting

Ramsund OJFF

23 23 14 20 10 18

108

 

5

Kai Mathisen

Tromsø JFF

21 13 19 16 16 18

103

 

6

Stig Ole Åshovd

Ofoten & Sør Troms JSL

9 23 19 19 8 11

89

 

7

Jan Helge Storvik

Ofoten & Sør Troms JSL

8 8 13 23 5 3

60

 

8

Per Olsby

Ofoten & Sør Troms JSL

0 9 8 8 0 3

28

 

 

Klasse F 30 Skudd

1

Solveig Sjånes

Vefsn Jff

25 18 21 14 21 23

122

Gjenstand

2

Hilde Sjånes

Vefsn Jff

21 21 21 17 13 16

109

Gjenstand

3

Trine Eriksen

Ofoten & Sør Troms JSL

23 5 23 21 3 8

83

 

4

Inger Randi Knutsen

Ofoten & Sør Troms JSL

16 16 13 11 8 8

72

 

 

 

Klasse E1 30 Skudd

1

Sigmund Olsen

Ofoten & Sør Troms JSL

23 25 23 25 19 11

126

Gjenstand

2

Harald Seiness

Ofoten & Sør Troms JSL

18 18 21 14 11 21

103

Gjenstand

3

Svein Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

19 5 23 17 19 18

101

 

4

Isak Thomas A. Triumf

Kautokeino Sportskytterklubb

16 19 15 16 21 13

100

 

 

Klasse E2 30 Skudd

1

Edmund Engan

Susendal Jaktskytterklubb

21 23 25 25 25 25

144

Gjenstand

2

Viggo Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

23 25 20 25 23 20

136

Gjenstand

3

Jorunn Lukkassen

Susendal Jaktskytterklubb

21 20 21 13 23 23

121

 

4

Lars A. Estensen

Susendal Jaktskytterklubb

13 23 19 16 21 23

115

 

5

Almar Estensen

Susendal Jaktskytterklubb

3 11 8 8 18 18

66

 

 

Klasse GJ 30 Skudd

1

Odd Roger Warberg

Skånland skyterlag

20 23 19 23 14 21

120

Gjenstand

2

Jørgen Killi

Trondenes skytterlag

11 16 23 21 21 14

106

Gjenstand

3

Jan Henrik Eriksen

Ofoten & Sør Troms JSL

11 21 17 23 5 3

80

 

4

Arnt Marius Eriksen

Skånland skyterlag

6 0 8 9 11 8

42

 

5

Eivind Masterbakk

Evenes skytterlag

0 0 13 0 10 8

31

 

6

Viviann Jakobsen

Ramsund skyterlag

5 0 8 3 0 8

24

 

 

Klasse D1 30 Skudd

1

Gard Berg Jensen

Ofoten & Sør Troms JSL

3 18 18 8 19 16

82

Gjenstand

 

Klasse D2 30 Skudd

1

Viktor Berg Jensen

Ofoten & Sør Troms JSL

23 23 23 17 19 6

111

Gjenstand

2

Malin O.Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

17 23 23 23 11 13

110

Gjenstand


 

Lagskyting alle klasser 

 

1

Kautokeino Sportskytterklubb

402

Gylt plakett

 

Arne Malin (A)

136

 

 

Roy Arthur Olsen (A)

146

 

 

Nils Aslak Triumf (JB)

120

 

 

2

Susendal Jaktskytterklubb

380

Sølv plakett

 

Lars A. Estensen (E2)

115

 

 

Jorunn Lukkassen (E2)

121

 

 

Edmund Engan (E2)

144

 

 

3

Ofoten & Sør Troms JSL  1

374

Bronse plakett

 

Tor Berg (JB)

121

 

 

Viktor Berg Jensen (D2)

111

 

 

Jarle Warberg (B)

142

 

 

4

Ofoten & Sør Troms JSL  3

371

 

 

Roy Rasmussen (JA)

127

 

 

Sigmund Olsen (E1)

126

 

 

Petter Paulsen (B)

118

 

 

5

Ofoten & Sør Troms JSL  2

350

 

 

Malin O.Strand (D2)

110

 

 

Håkon Strand (JA)

115

 

 

Karl Annar Markussen (JA)

125

 

 

6

Tromsø JFF

323

 

 

Kai Mathisen (JC)

103

 

 

Steve Rokstad (JA)

101

 

 

Gunnar Noer (B)

119

 

 

7

Ofoten & Sør Troms JSL  6

322

 

 

Rolf Hansen (JA)

111

 

 

Harald Seiness (E1)

103

 

 

Magne Skogås (B)

108

 

 

8

Ofoten & Sør Troms JSL  4

279

 

 

Ove Søfting (B)

102

 

 

Jan Helge Storvik (JC)

60

 

 

Trond Ingebrigtsen (JC)

117

 

 

9

Ofoten & Sør Troms JSL  5

255

 

 

Inger Randi Knutsen (F)

72

 

 

Svein Berg (E1)

101

 

 

Gard Berg Jensen (D1)

82

 

 

Presskyting

 

Villsvinpress

 max 
55p.
Sittende

 45
sek.



1   Rolf Hansen               Ofoten & Sør Troms       53   47      Premie
2   Roald Søfting             Rammsund &OJFF         52   45      Premie
3   Hans Isak Olsen        Kautkeino SSK               51   45       Premie
4   Arnulf Losvar            Talvik JFF                      49   49
5   Are Jenssen              Kvalsund JFF                  49   47
6   Gunnar Noer            Tromsø JFF                    48   47
7   Trond Haug              Rammsund &OJFF          48   45
8   Roy Arthur Olsen      Kautokeino SSK              48   42
9   Jarle Warberg          Ofoten & Sør Troms        48
10 Steve Rokstad         Tromsø JFF                     47   39
11 Trond Ingebriktsen  Ofoten & Sør Troms         44   40
12 Roy Rasmussen       Ofoten & Sør Troms         43   41
13 Karl Annar Markusen Ofoten & Sør Troms        41
14 Odd Reidar Kvålshagen   Talvik JFF                 40   39   38
15 Magne Skogås          Ofoten & Sør Troms        40   39
16 Viggo Berg               Ofoten & Sør Troms        39
17 Kai Mathisen             Tromsø JFF                   36   34
18  Paul Volden         Direktemedlem Troms         35
19  Odd Roger Warberg    Skånland skytterlag      34
20   Nils Aslah Triumf        Kautokeino SSK           29   12


Rådyrpress



 max
25p.
Stående
 60
sek.


1     Gunnar Noer              Tromsø JFF                 19   14        Premie
2     Kai Mathisen              Tromsø JFF                 19               Premie
3     Rolf Hansen               Ofoten & Sør Troms     18   15        Premie
4     Odd Roger Warberg    Skånland Skytterlag     18   10
5     Håkon Strand             Ofoten & Sør Troms     16   16
6     Arnulf Losvar             Talvik JFF                    16   13
7     Nils Aslak Triumf        Kautkeino SSK              16    4
8     Trond Ingebrigtsen     Ofoten & Sør Troms      15    5
9     Magne Skogås           Ofoten & Sør Troms      14   10
10   Hans Isak Olsen         Kautkeino SSK              12
11   Tond Haug                Ramsund OJFF              11   10
12   Roald Søfting             Ramsund OJFF              11    7
13   Roy Rasmussen         Ofoten & Sør Troms        10   8
14   Roy Artur Olsen         Kautkeino SSK                  9
14  Karl Annar Markusen   Ofoten & Sør Troms          9
16  Are Jenssen                Kvalsund JFF                   8
17  Odd Reidar Kvålshagen    Talvik JFF                   7    5
18  Viggo Berg                  Ofoten & Sør Troms        7
19  Paul Volden                NJFF Troms                     5
20  Steve Rokstad            Tromsø JFF                     4    3

 

JF i Tromsø Lørdag 19 juni 2010

                                            

Resultater Jegerfelten Lø. 19/6-2010

                                                           www.tromsoskytterlag.no                                          

 

Damer

 

 

 

 

1

May Brit Nilsen

Tromsø SL

81

2

Sissel Eliassen

 

52

 

 

 

 

 

Herrer

 

 

 

 

1

Gunnar Noer

Tromsø SL

146

2

Tor Evensen

Tromsø SL

128

3

Tor Berg

Evenes SL

127

4

Håkon Strand

O&ST JSL

123

5

Kjell-Arne Thomassen

Tromsø SL

119

6

Steve Rokstad

Skulsfjord SL

116

7

Kai Mathisen

Tromsø SL

110

8

Nils Tøllefsen

Straumsbukta SL

105

9

Håvard Mortensen

Tromsø SL

104

10

Svein Berg

Evenes SL

94

11

Arnstein Wilhelmsen

Tromsø SL

91

12

Jan-Helge Storvik

O&ST JSK

86

13

Tom Stangnes

Tromsø SL

82

14

Yngve Eilertsen

Tromsø SL

76

15

Odd Jakobsen

Tromsø SL

75

 

(Kai Mathisen i sekretæriatet.  til høyre Håkon Strand.  Foto Gunnar Noer.)

 

FM Jaktfelt Troms 2010

Werner Staurseth fra Bardu ble Fylkesmester i Jaktfelt Troms 2010, etter å ha skutt seg opp fra skive 2 i finalen og sikret seg gull plaketten. Vår egen Håkon Strand ble nr to og tok sølvplaketten. og Nils Olsen skjøt seg opp fra skive 6 og tok bronsje plaketten, også han fra arrangørklubben.


(I mitten fylkesmester Werner Staurseth Bardu JFF til høyre nr to i mesterskapet Håkon Strand Ofoten & Sør Troms JSL og til venstre nr 3 i mesterskapet Nils Olsen også han fra  Ofoten & Sør Troms JSL.  Foto  Inger Randi Knutsen)

(Fylkets beste lag i lagskytingen ble Ofoten & Sør-Troms JSL sitt andre lag, bestående av fra vestre Viggo Berg, E2  Tor Berg JB og Svein Edgar Pedersen B. Foto Inger Randi Knutsen)

Dette er Tor Berg sin største prestasjon som jaktskytter, lagets leder har skutt godt i årets sesong.

(Fra finalen lagleder Roy Rasmussen bak, nærmset Karl Annar Markussen, Tor Berg, og lengst fra camera Jarle Warberg, alle disse fra Ofoten & Sør Troms JSL. Dette er finalelaget før kongelaget skal skyte. . Foto Inger Randi Knutsen)

(Fra innledende skyting fra venstre Nils Olsen, Kjell Nylund, Paul Nigel Davies, Kai Mathisen, skjult bak Kai sitter Bjørn Vik og på skive en Sigmund Olsen,  Bakerst står Viviann Jakobsen)

(Nytt lag på vent i grovfelten, fra venstre Werner Staurseth, Roy Rasmussen, Håkon Strand, Malin Strand, Jan Helge Storvik og Roger Markussen.)

 

Her er resultatlista for stevnet. 
Finale FM-Troms.  
Finfelt 22 LR.   Duellskyting.   Lagskyting FM-Troms. Klassevise resultater i grovfelten.   Totalliste for alle klasser Grovfelten.

 

Premieliste   Finalen   FM-Troms 2010 Jaktfelt.     Lørdag 5 juni 2010

 

1

Werner Staurset

Bardu JFF

140 14 23

177

Gylt plakett

 

2

Håkon Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

142 16 16

174

Sølv plakett

3

Nils Olsen

Ofoten & Sør Troms JSL

136 14 23

173

Bronse plakett

4

Svein Edgar Pedersen

Ofoten & Sør Troms JSL

134 13 23

170

 

5

Viggo Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

137 16 16

169

 

6

Jarle Warberg

Ofoten & Sør Troms JSL

131 11 25

167

 

7

Malin O.Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

138 6 23

167

 

8

Tor Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

125 11 25

161

 

9

Karl Annar Markussen

Ofoten & Sør Troms JSL

118 0 18

136

 

 

 

Premieliste  Finfelt    22 LR Finfelt

 

1

Magne Skogås

Ofoten & Sør Troms JSL

23 25 17 25

90

Kr 200

2

Viktor Berg Jensen

Ofoten & Sør Troms JSL

19 25 21 17

82

Kr 130

3

Trond Ingebrigtsen

Ofoten & Sør Troms JSL

21 25 12 18

76

Kr  90

4

Viggo Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

23 14 21 17

75

 

5

Mathew Hardenberg

Harstad JFF

21 19 14 16

70

 

 

6

Karl Annar Markussen

Ofoten & Sør Troms JSL

19 23 17 11

70

 

7

Idar Kjøsnes

Harstad JFF

14 8 9 12

43

 

 

 

 

 

 

Duellskyting   Jaktfelt 5 juni 2010 

 

 

Duellvinner

 

1          Werner Staurset                  Bardu JFF                                         Kr.    200

 

Tapende finalist

 

2          Nils Olsen                             Ofoten & Sør-Troms JSL                Kr.    130

 

 

 

 

Lagskyting   FM-Troms 2010  Jaktfelt

 

1

Ofoten&ST  2

396

  Gylt plakett

 

Svein Edgar Pedersen (B)

134

 

 

Tor Berg (JB)

125

 

 

Viggo Berg (E2)

137

 

 

2

Ofoten & ST  1

388

  Sølv plakett

 

Jarle Warberg (B)

131

 

 

Håkon Strand (B)

142

 

 

Viktor Berg Jensen (D2)

115

 

 

3

Ofoten&ST  3

383

  Bronse plakett

 

Sigmund Olsen (E1)

127

 

 

Malin O.Strand (D2)

138

 

 

Karl Annar Markussen (JA)

118

 

 

4

Ofoten&ST  4

           356

 

 

Roy Rasmussen (JA)

111

 

 

Petter Paulsen (B)

125

 

 

Patrick Nylund (JB)

120

 

 

5

Ofoten &ST  5

  328

 

 

Ove Søfting (B)

104

 

 

Trond Ingebrigtsen (JC)

109

 

 

Jan Håvar Nymo (JB)

115

 

           

 

 

Resultat  Klassevis  Grovfelt  10JF1634

 

Klasse B

1

Håkon Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

142    Gavepremie

2

Nils Olsen

Ofoten & Sør Troms JSL

136    Gavepremie

3

Svein Edgar Pedersen

Ofoten & Sør Troms JSL

134

4

Jarle Warberg

Ofoten & Sør Troms JSL

131

5

Petter Paulsen

Ofoten & Sør Troms JSL

125

6

Ove Søfting

Ofoten & Sør Troms JSL

104


Klasse Jeger A

1

Bjørn Vik

NJFF

128    Kr.  150

2

Karl Annar Markussen

Ofoten & Sør Troms JSL

118

3

Roy Rasmussen

Ofoten & Sør Troms JSL

111

 

 

Klasse Jeger B

1

Tor Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

125   Kr  180  

2

Patrick Nylund

Ofoten & Sør Troms JSL

120   Kr  120

3

Roger Markusen

Gratangen Jeger og Fiskerf.

116

4

Jan Håvar Nymo

Ofoten & Sør Troms JSL

115

5

Paul N. Davies

Ofoten & Sør Troms JSL

 62

6

Idar Kjøsnes

Harstad JFF

 48

 

Klasse Jeger C

1

Werner Staurset

Bardu JFF

140   Gavepremie

2

Kai Mathisen

Tromsø JFF

113   Gavepremie

3

Trond Ingebrigtsen

Ofoten & Sør Troms JSL

109

4

Jan Helge Storvik

Ofoten & Sør Troms JSL

 87

5

Mathew Hardenberg

Harstad JFF

 61

 

Klasse  F  (kvinner)

1

Inger Randi Knutsen

Ofoten & Sør Troms JSL

 76   Gavepremie

2

Lena Knutsen

Gratangen JFF

 75

 

Klasse  D1  (Yngre Junior)

1

Gard Berg Jensen

Ofoten & Sør Troms JSL      47    Gavepremie  

 

 

Klasse  D2   (Eldre Junior)

1

Malin O.Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

138    Gavepremie

2

Viktor Berg Jensen

Ofoten & Sør Troms JSL

115

 

Klasse  E1   (Yngre Veteran)

1

Sigmund Olsen

Ofoten & Sør Troms JSL

127    Kr.   100

2

Svein Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

 93

 

Klasse  E2   (Eldre Veteran)

1

Karl Berg

Telemark Jff

138    kr.   150

2
3

Viggo Berg
Per Nylund

Ofoten & Sør Troms JSL
Ofoten & Sør Troms JSL

137
100

 

Klasse GJ    (Gjesteklasse)

1

Roald Søfting

Ramsund OJFF

 88    Kr.    45

2

Viviann Jakobsen

Ramsund skyterlag

 83

3

Kjell Nylund

Skånland skyterlag

 71

 

FM - JF  5 juni 2010

Arrangør:Ofoten & Sør-Troms JSL

04-05  juni 2010

 

Klasse B JA JB JC F D1 D2 E1 E2 GJ  

Totalliste alle klasser  10JF1634

30 Skudd

       

 

1

Håkon Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

(B)

142

2

Werner Staurset

Bardu JFF

(JC)

140

3

Karl Berg

Telemark Jff

(E2)

138

4

Malin O.Strand

Ofoten & Sør Troms JSL

(D2)

138

5

Viggo Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

(E2)

137

6

Nils Olsen

Ofoten & Sør Troms JSL

(B)

136

7

Svein Edgar Pedersen

Ofoten & Sør Troms JSL

(B)

134

8

Jarle Warberg

Ofoten & Sør Troms JSL

(B)

131

9

Bjørn Vik

NJFF

(JA)

128

10

Sigmund Olsen

Ofoten & Sør Troms JSL

(E1)

127

11

Tor Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

(JB)

125

12

Petter Paulsen

Ofoten & Sør Troms JSL

(B)

125

13

Patrick Nylund

Ofoten & Sør Troms JSL

(JB)

120

14

Karl Annar Markussen

Ofoten & Sør Troms JSL

(JA)

118

15

Roger Markusen

Gratangen Jeger og Fiskerf.

(JB)

116

16

Viktor Berg Jensen

Ofoten & Sør Troms JSL

(D2)

115

17

Jan Håvar Nymo

Ofoten & Sør Troms JSL

(JB)

115

18

Kai Mathisen

Tromsø JFF

(JC)

113

19

Roy Rasmussen

Ofoten & Sør Troms JSL

(JA)

111

20

Trond Ingebrigtsen

Ofoten & Sør Troms JSL

(JC)

109

21

Ove Søfting

Ofoten & Sør Troms JSL

(B)

104

22

Per Nylund

Ofoten & Sør Troms JSL

(GJ)

100

23

Svein Berg

Ofoten & Sør Troms JSL

(E1)

93

24

Roald Søfting

Ramsund OJFF

(GJ)

88

25

Jan Helge Storvik

Ofoten & Sør Troms JSL

(JC)

87

26

Viviann Jakobsen

Ramsund skyterlag

(GJ)

83

27

Inger Randi Knutsen

Ofoten & Sør Troms JSL

(F)

76

28

Lena Knutsen

Gratangen Jeger og Fiskerf.

(F)

75

29

Kjell Nylund

Skånland skyterlag

(GJ)

71

30

Paul N. Davies

Ofoten & Sør Troms JSL

(JB)

62

31

Mathew Hardenberg

Harstad JFF

(JC)

61

32

Idar Kjøsnes

Harstad JFF

(JB)

48

33

Gard Berg Jensen

Ofoten & Sør Troms JSL

(D1)

47

 

Tronds friluftsliv   www.tronds-friluftsliv.net/  977 29 072

Harastad Camping  www.harstad-camping.no/ 770 73 662

15:12 - 06.06

WWW.MEGALINK.NO

 

Jaktfelt i Gratangen 29 mai 2010 10JF1636

Håkon Strand vant jaktfelten i Gratangen.
Ofoten&SørTroms jsl la beslag på de fem øverste plassene på resultatlista, stevnet telte 28 deltakere og 18 av disse kom fra vår forening. Deltakelsen hadde nok vært langt høyere dersom stevnet ikke hadde kollidert med Skånland og Trondenes sine banestevner.

 

Se avisreportarsje i Fremover her.

Se resultatlista her.

 

Dobbe Jaktfelt Ofoten & Sør Troms JSL 24 april 2010

Ofoten & Sør Troms JSL arrangerte dobbelt jaktfeltstevne lørdag 24 april 2010 ved Berg Gård i Evenes. 52 skyttere deltok i stevnet. 42 skyttere skjøt grovfelt og 10 skyttere skjøt finfelt.
Tre skyttere endte på 140 poeng og det var Svein Edgar Pedersen, O&ST, Tor Berg, O&ST, og Werner Staurseth, Bardu JFF. Svein Edgar hadde 19 poeng på skillefiguren mens Werner hadde 14p. og Tor hadde 10p.  Arrangøren hadde lakt opp til et stevne med tilsvarende vanskelighetgrad som under NM i JF tidligere i år.

SVEIN EDGAR PEDERSEN, Ofoten & Sør Troms JSL vant begge stevnene.
Han hadde marginene på sin side, han vant både grovfelten og 22LR felten med 140 poeng, nr to på finfelten ble Håkon Strand, også han fra arrangørklubben med 140p, men han ble rangert bak pga dåligere siste hold.

(Yngre Junior Marlin Strand satte sin pappa Håkon Strand til veggs på grovfelten og ble familien beste skytter)

Våre ungdomsskyttere viser muskler, Viktor Berg Jensen ble nr 4 totalt og beste ungdomsskytter med 138 poeng, han leverer også gode resultater i kl junior i DFS, mer imponerende er Marlin Strand sin innsats, hun skyter ikke DFS og leverte sterke 137 poeng i grovfelten og ble med det nr 5, og dermed satte begge ungdomsskytterne de aller fleste voksne og rutinerte jaktfelsskytterne kraftig på plass. De to ungdommene skyter i kl D2 dvs. at de skyter samme program på grovfelten som seniorene, det inkludert stående skyting.

 

Resultater Grovfelt 10JF1633

For å se resultater fra grovfelten klikk her.

Premiering Grovfelt:

Plass kl. Navn Forening Klasse Premie
1 Svein Edgar Pedersen Ofoten & Sør Troms jsl B 180,-
2 Petter Paulsen Ofoten & Sør Troms jsl B 120,-
1 Gard Berg Jensen Ofoten & Sør Troms jsl D1 50,-
1 Viktor Berg Jensen Ofoten & Sør Troms jsl D2 100,-
1 Inger Randi Knutsen Ofoten & Sør Troms jsl F

150,-

1 Harald Seiness Ofoten & Sør Troms jsl E1 170,-
2 Sigmund Olsen Ofoten & Sør Troms jsl E1 80,-
1 Viggo Berg Ofoten & Sør Troms jsl E2 50,-
1 Roy Rasmussen Ofoten & Sør Troms jsl JA 150,-
1 Tor Berg Ofoten & Sør Troms jsl JB 180,-
2 Roger Markussen Gratangen JFF JB 120,-
1 Werner Staurset Bardu JFF JC 210,-
2 Trond Haug Ramsund & OJFF JC 160,-
3 Trond Ingebrigtsen Ofoten & Sør Troms jsl JC 80,-
1 Odd Roger Warberg   Gjest 50,-
2 Paul Volden   Gjest 40,-

 

 

Resultater Finfelt cal.22LR

 

Kl. A B E1 E2 JA JB JC

Plass Navn Forening Kl. Sum Premie
1 Svein Edgar Pedersen Ofoten&SørTroms jsl B 140.p 170,-
2 Håkon Strand Ofoten&SørTroms jsl B 140.p 130,-
3 Karl Annar Markussen Ofoten&SørTroms jsl JA 124.p  
4 Trond Ingebrigtsen Ofoten&SørTroms jsl JC 123.p  
5 Viggo Berg Ofoten&SørTroms jsl E2 103  
6 Tommy Tollefsen Gratangen JFF JC 103  

 

KL F

Plass Navn Forening Kl. Sum Premie
1 Inger Randi Knutsen Ofoten&SørTroms jsl F 91.p 100,-
2 Lena Knutsen Gratangen JFF F 90.p  


KL D1

Plass Navn Forening Kl. Sum Premie
1 Gard Berg Jensen Ofoten&SørTroms jsl D1 88.p 50,-


Kl D2
 

Plass Navn Forening Kl. Sum Premie
1 Viktor Berg Jensen Ofoten&SørTroms jsl D2 131.p 50,-


 

SM-Felt Evenes 11-4-2010

Karl Annar Markussen, vant Jegerklassen under Samlagstevnet i Ofoten Skyttersamlag.  

 

Stevnet var arrangert av Evenes Skytterlag, søndag 11 april 2010, 9 jegere deltok på stevnet. Bildet er fra skyttercafeen på Tårstad Grendehus, og feltrunden gikk i samme område som vi arrangerer jaktfelt.

 (Til venste Jegerklassevinner Karl Annar Markussen som skyter DFS for Trondenes skytterlag i Harstad, Roy Rasmussen, Ramsund skytterlag og en for tiden en skadet Rolf Hansen fra Narvik skytterlag. PS: Rolf sin bedre halvdel ble nr 2 i stevnet. I NJFF sammenheng er disse tre lagkammerater og representerer O&ST.JSL.)

 

1. Karl A. Markussen        Trondenes      29/24

2. Inger Randi Knutsen    Narvik            28/21

3. Jørn Nilsen                 Skånland         27/18

4. Viktor berg Jenssen     Evenes            26/18

5. Paul Ove Volden         Skånland         25/17

6. Roy Rasmussen           Ramsund       24/21

7. Tor Berg                     Evenes          24/15

8. Viggo Berg                Evenes           23/18

9. Skjalg Kleiven            Skånland        23/14

Opphavsrett (c) 2017 Ofoten & Sør Troms Jaktskytterlag   |  Uttalelse om privatliv  |  Betingelser for bruk